Image Alt

Wsparcie

Chcielibyśmy zaprosić Cię do współtworzenia filmów, które będą zmieniać świat! Tworzymy je niosąc trwałe wartości dla wszystkich ludzi.

Jako Fundacja udało nam się wyprodukować film pt. Powołany, który jest oglądany na całym świecie w milionach wyświetleń.

Zostań naszym patronem lub darczyńcą. Przed nami kolejne wymagające projekty, które będą dotykać ludzkie serca na całym świecie!

Zdecydowaliśmy się na kontynuację „Powołanego”, ale zupełnie w nowej odsłonie. “Powołany 2” to powstająca druga część filmu „Powołany”, który dotarł do milionów widzów! Zdecydowaliśmy się na jego kontynuację, ale w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem film będzie koncentrował się na odkryciu sensu życia i indywidualnym powołaniu każdego człowieka. Będzie odpowiadał na aktualne załamanie wartości w społeczeństwie i odpływie wiernych z Kościoła.

 

Scenariusz opowiada o ciekawym spotkaniu księdza z grupą młodzieży które staje się lekcją życia dla obydwu stron. Mocna wymiana zdań i poglądów prowokuje widza do zweryfikowania swojej perspektywy na sens życia. W głównych rolach zobaczymy uznanych Polskich aktorów. W warstwie dokumentalnej, pokażemy unikatowe historie osób, które w spektakularny sposób przemieniły swoje życie. To dokument fabularyzowany, który będzie pełen wzruszeń i unikalnych świadectw, w których każdy z nas odnajdzie cząstkę siebie.

Aby go stworzyć potrzebujemy Twojej pomocy!

Widzimy wielkie załamanie wartości w społeczeństwie i zniszczony autorytet Kościoła, w którym przejawia się sam Bóg. Na skutek pandemii i jej konsekwencji wiele osób utraciło sens życia. W kościele notowany jest odpływ wiernych na niespotykaną dotąd skalę. Nie można przejść obojętnie wobec tak wielkiej transformacji społeczeństwa. Ta kwestia dotyczy w szczególności ludzi młodych, którzy wpadają w błędne koleje losu bez przyszłości. Tylko zeszłym roku z lekcji religii wypisało się 46% młodzieży. W tym roku już 50%. Utrata wartości jest problemem globalnym, dlatego film znów zostanie przetłumaczony na 5 języków, tak żeby mógł zostać odebrany przez jak największą ilość widzów. Istnieje ogromną potrzeba zrealizowania filmu, który na nowo pokaże wielu ludziom sens życia i indywidualne powołanie jakie złożył w ich sercach Bóg. „Powołany 2” ma na celu przybliżyć ludzi do Boga a w następstwie zmianę stylu życia, na taki który będzie przepełniony miłością i szacunkiem do drugiego człowieka. W filmie pokazujemy historie ludzi, których życie było pozbawione Boga oraz do czego je doprowadziło. W każdej z pokazanych historii widz może odnaleźć cząstkę siebie i skonfrontować ze swoim życiem. Chcemy, żeby ten film dotarł do ludzi wierzących jak i niewierzących. Żeby był iskrą zapalającą osobową relację z Bogiem u tych, którzy ją utracili lub jej nigdy nie szukali. Ten film będzie dedykowany dla każdego człowieka.

 

Kampania

Kampania crowdfundingowa do filmu „Powołany 2” będzie prowadzona w dwóch etapach. Pierwszy etap wymaga zebrania środków w wysokości 170 000 zł na pokrycie kosztów związanych z rejestracją unikatowych świadectw a następnie ich fabularyzacją. Drugi etap kampanii na kwotę 140 000 zł będzie przeznaczony na realizację warstwy fabularnej. W trakcie realizacji projektu będziemy także próbować pozyskać środki od firm i instytucji, co pomoże nam pokryć koszty prac postprodukcyjnych i pomyślne doprowadzenie dzieła do pełnej finalizacji i premiery. Zapraszamy Cię do zostania współtwórcą filmu „Powołany 2”!

 

Cel

Środki zebrane podczas I etapu kampanii crowdfundingowej zostaną przeznaczone na prace produkcyjne takie jak:

  • rejestracja i fabularyzacja wyselekcjonowanych świadectw
  • opłacenie kosztów prac ekipy filmowej
  • pokrycie kosztów wynajmu sprzętu filmowego i studia nagraniowego
  • opłacenie logistyki i zakwaterowania

 

Nagrody

Każda wpłata jest dla nas niezwykle cenna. Dzięki Twojemu wsparciu jeszcze w tym roku zaczniemy realizację warstwy dokumentalnej. W intencji wszystkich darczyńców będzie odprawiana co miesiąc Eucharystia.

#1 – 100 zł. lub więcej – nazwisko darczyńcy zostanie umieszczone na końcu filmu. Bez limitu.

#2 – 500 zł. lub więcej – nazwisko darczyńcy na końcu filmu, film “Powołany” w limitowanej wersji płyt Blu-ray lub DVD. Bez limitu.

#3 – 1000 zł. lub więcej – nazwisko darczyńcy na końcu filmu, film “Powołany” w limitowanej wersji płyt DVD oraz zaproszenie na uroczystą premierę filmu. Limit 100.

W celu otrzymania nagród prosimy o poprawne wypełnianie formularzy z danymi kontaktowymi.

 

Zaproszenie

Aby stworzyć film potrzebujemy Twojego wsparcia. Nie damy rady zrealizować tak wielkiego projektu o własnych siłach. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę, że startujemy w bardzo trudnym czasie. Nie zniknęły jeszcze skutki pandemii a już dotykają nas kolejne tragedie jak wojna w Ukrainie czy rosnąca inflacja. Wiemy jednak, że czasy są takie jacy są ludzie. Twoje dobre serce jest w stanie przemienić kolejne. Wspierając film „Powołany 2” przyczynisz się do realnej zmiany w postrzeganiu życia milionów ludzi na całym świecie. Przyszłość społeczeństwa w którym przyjdzie nam żyć zaczyna się już dziś. Nie bądźmy obojętni na tą wielką transformację, która dokonuje się na naszych oczach. Jesteśmy w stanie wyjść jej naprzeciw!

Zostań współtwórcą filmu i przyczyń się do wielkiej przemiany! Udało się to poprzez film „Powołany”. Teraz czas na „Powołany 2”!

Zachęcamy również do wsparcia naszych działań standardowym przelewem:

PRODUCENT WYKONAWCZY: ANDRZEJ KOCUBA PRODUCTION

NUMER KONTA: 92 1140 2004 0000 3102 7964 1510 mBank

TYTUŁ: DAROWIZNA

“A wszystkim, którzy postępują sprawiedliwie, dawaj jałmużnę z majętności swojej i niech oko twoje nie będzie skąpe w czynieniu jałmużny! Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka, a nie odwróci się od ciebie oblicze Boga. Jak ci tylko starczy, według twojej zasobności dawaj z niej jałmużnę! Będziesz miał mało – daj mniej, ale nie wzbraniaj się dawać jałmużny nawet z niewielkiej własności! Tak zaskarbisz sobie wielkie dobra na dzień potrzebny, ponieważ jałmużna wybawia od śmierci i nie pozwala wejść do ciemności. Jałmużna bowiem jest wspaniałym darem dla tych, którzy ją dają przed obliczem Najwyższego.”
Księga Tobiasza, 4 7-11